כפי שכל מעצב יאמר לך, וילונות בהחלט "עושים" את החדר- כאשר נבחרים בצורה נכונה. כשזה מגיע לאבזור החלון, זה עניין של צבע ובד, אורך ובטנה, וצורת הגימורים. עם כל כך הרבה החלטות, בקלות אפשר להיות המום, ולכן ריכזנו בכתבה זו את העצות לצמצום האפשרויות ובחירת הוילונות הנכונים עבור הבית שלך.

צבע וסוג הבד

בד הינו חלק חיוני בבחירת וילונות, מאחר והחומר יכתיב כמה טוב הוילון שלך יתפקד וכמה זמן יחזיק לאורך זמן. אם הוילונות יותר מדי כבדים, הם לא יתקפלו בקלילות כאשר הם נמשכים מטה. בנוסף, יותר מדי אור, והצבעים עם הגוונים לא יראו בצורה הנכונה שלהם.

מעצבים נודעים רבים ממליצים לקפל את הוילון כמו אקורדיון ולתת לו לכסות את החלון. אם הוילון מתחיל להתפרץ כמו חתיכת קרינולינה (תחתונית רחבה), אז הוא לא הולך ליפול יפה על החלון. יש לעבוד עם דוגמית גדולה, לפחות בעלת אורך של 1.8 מ', מאחר וחתיכה קטנה יותר עשויה לא להראות את אופן כיסוי החלון האמיתי של הבד.

אור שמש יגרום לבד לדהות עם הזמן. אם לחדר נכנס אור שמש רב, זה יהיה חכם להימנע משימוש בצבעים בוהקים, מאחר והם נוטים לדהות מהר יותר. עם זאת, אם אתה אוהב לשנות את עיצוב החדר בתכיפות, אז ניתן לדאוג פחות לגבי דהיית בד הוילון. בנוסף, מומלץ לבחור צבעים טבעיים, מאחר וסביר כי הם ידהו פחות וסביר כי ישתלבו טוב יותר בעיצוב החדר.

פשתן, משי, משי מלאכותי, וקטיפה הם האפשרויות הטובות ביותר לשימוש עבור וילונות לחלונות מאחר והם נוטים להיות תלויים בצורה הטובה ביותר. משי מלאכותי נוטה להיות העמיד ביותר. ובחדר מואר במיוחד, משי מלאכותי לא מתדרדר במהירות כמו משי אמיתי. אם משי מקומט, הוא ירקב.

בדים מסוימים יכולים לבודד מפני קור. בתי מלון רבים משתמשים בזמש , קטיפה , רקמה , או טוויד מאחר ומשקלם מסייע בחסימת אור ושמירת החום בפנים החדר. ובכל זאת, כמעט כל בד יכול להיות בעל בטנה עם בליטה- עבה ובעלת חומר מבודד. והרפידה- פיסת בד המוחלקת בין הבטנה לפני בד- גם יכולה להאריך את אורך החיים של הוילון. בטנה ורפידה פנימית הם מה שנותנים לוילונות את צורת גופם והמלאות שלהם.

אורך ובטנה

לפני שאתה לוקח את סרט המדידה, תחליט כמה גבוה מעל החלון תרצה שהוילון יתחיל. יש לזכור: תליית וילונות גבוה יותר מהחלון, תיתן תחושה של גובה לחדר. מעצבים לעתים קרובות תולים וילונות כ-כ- 15 ס"מ מעל מסגרת החלון, אך לשם יצירת מראה דרמטי, חלקם אף הולכים גבוה יותר.

מדידה מתבצעת מהחלק העליון של החלון (בתוספת לגובה מעל החלון שמתווסף, אשר בו תולים את הוילון) ועד הרצפה. לקבלת מראה מסורתי יותר, כאשר הוילון מונח מעט על הרצפה, אתה תרצה להוסיף כ-5-7.5 ס"מ לאורך הנמדד. למראה מודרני וחד יותר, יש לתת לפנל ליפול בצורה מיושרת עם הרצפה.

כאשר אתה מודד את הרוחב של החלון שלך, תוודא כי אתה מוסיף כ-10-20 ס"מ מכל צד ותכפיל את המספר הכולל כדי להבטיח מלאות של הוילון. אז לא תחסום הרבה מהזכוכית של החלון כאשר הוילונות פתוחים לצדדים וגם לא יפריעו.

אם אתה מתכנן להשתמש בוילונות כדי לחסום את אור השמש, סנטימטרים נוספים אלו סביב היקף מסגרת החלון, גם יעזרו לחסום כל אור שמתגנב.

 

וילון סטנדרטי לעומת וילון מותאם אישית לחלון

וילון מותאם אישית לחלון מציע יתרונות רבים: אתה יכול להתאים את המימדים לגודל החלון שלך וליצור מראה מותאם, כמו חליפה שמותאמת באופן מושלם. וילונות מותאמים אישית מגיעים באינסוף אפשרויות עיצוב, החל מסוג הבד ועד לסגנון מוט התלייה. עם זאת, יחד עם כל האופציות הללו, מגיע הבדל לא מבוטל במחיר מהוילון הסטנדרטי.

אם וילונות מותאמים אישית אינם בתקציב שלך, מומלץ להוציא מעט יותר כסף על וילון באיכות גבוהה מחנויות קמעונאיות. הומי מציעה מגוון של וילונות סטדרטיים באיכות גבוהה, בשלל דוגמאות וצבעים: וילונות לסלון, וילונות לחדרי שינה, וילונות למטבח, וילונות לחדרי ילדים ונוער, וילונות לגני ילדים ועוד.. כמו כן ניתן להשיג בהומי אביזרים לוילונות משגעים.

כל הזכויות שמורות ל- © 2018 HOMiE